سفارش تبلیغ
صبا ویژن

استسنایی ..به جرات سری بازیهای ندای وظیفه یا Call Of Duty را از جمله بهترین بازیهای رایانه ای دانست.اگر از آن گیمر حرفه ای باشید و چند سالی باشد که به طور حرفه ای بازی میکنید حتما اسم سری Call Of Duty به گوشتان خورده است شاهکاری که سبک بازی اکشن اول شخص را چندین درجه ارتقا داد . اگر اشتباه نکنم 4-3 سال پیش بود که شرکت بازی سازی اکتیویژن با همکاری Infinty ward یک بازی را در سبک اکشن اول شخص ارائه داد که داستان آن در زمان جنگ جهانی دوم میگذشت . گرافیک بالا ، داستان پردازی قوی و صداگذاری عالی از مشخصات این بازی بودند که آن را در رده ی بهترین بازی های اول شخص قرار داد . در سال 2005 اکتیویژن با همکاری شرکت Infinty War دومین بازی این سری را تولید کرد که به عقیده ی من یکی از بهترین اکشن های تاریخ است و خواهد بود . این دو شرکت این بار با همکاری یکدیگر شاهکاری عظیم ساختند که با کلمات موجود به راحتی قابل توصیف نیست . گرافیک بسیار بالا ، داستان گیرا و جذاب و مفهوم و صداگذاری حرفه ای از مشخصات این بازی بودند که ایراد گرفتن از بازی را بسیار سخت میکردند .زیبا ترین مشخصه ی بازی اکشن نفس گیر آن بود بطوری که هیچ بازیبازی بعد از Call of Duty 2 هیچ بازی اکشن اول شخصی خیلی به مذاقش خوش

نمی آمد . اکشن بازی بهمراه صداگذاری کم نظیر شما را مستقیما به جنگ جهانی دوم میبرد . نبرد در استالین گراد و مصر . میتوان گفت که در هر 6 ثانیه ی بازی در حالت درجه ی سختی معمولی 100 ها تیر شلیک میشد . در حالت سختی فوق الاده ی بازی لذت بازی چندان برابر میشد ، مخصوصا وقتی که شما با تنها چند دوست مقابل ارتش چند صد نفری نازی ها باید مقاومت میکردید دل کندن از بازی خیلی راحت نبود . پلتفرم اصلی بازی را میتوان PC به حساب آورد اما اکتیویژن در کمال ناباوری همگان Infinty Ward را از کار کنار گذاشت و بازی Call of Duty 3 را برای پلتفرم های PS3 , Xbox 360 , PS 2 ، منتشر کرد ! بله ، بازی برای PC منتشر نشد که بسیاری از بازیباز ها را از شرکت اکتیویژن متنفر کرد ; اما اکتیویژن با کنار گذاشتن Infinty Ward فرصتی 2 ساله به این شرکت داد و اجازه داد Infinty Ward دو سال بر روی بزرگترین بازی این سری یعنی CoD 4 کار کند . بزودی به CoD 4 هم میرسیم اما بگذارید مروری بر Call of Duty 3 داشته باشیم . بازی در این شماره هم پیشرفت هایی داشت و هم پسرفت هایی . گرافیک بازی پیشرفت کرده بود اما نه آن قدر که ندای وظیفه ی2 (Call of Duty 2) بعد از شماره ی 1 بازی . صداگذاری بازی بسیار زیبا بود و جای تحسین داشت اما نکته ی آزار دهنده نبود اکشن نفس گیر بازی مانند شماره ی 2 بازی نبود . اما حالا میرسیم به Call of Duty 4 .
بعد ندای وظیفه ی 3 شایعه های بسیاری در مورد قسمت چهارم بازی به گوش میرسید ، که قوترین آن

ها تغییر مکان و زمان جنگ از جنگ جهانی دوم به جنگ های مدرن بود . آن قدر تب بازی بالا گرفت که اکتیویژن خبر فوق را تایید کرد و بسیاری از طرفداران را ناامید و بسیاری را امیدوار کرد . تغییر داستان و دوره ی بازی ، ریسکی بزرگ که هر شرکتی آن را براحتی قبول نمیکند . اما اکتیویژن آن را قبول کرد و مسیر سری بازی محبوب Call Of Duty را بطور کلی متحول کرد ، همان کاری که EA در قبال Need For Speed انجام داد .با تغییری این چنین عظیم در بازی باید بسیاری چیز ها عوض میشد : داستان بازی ، اسلحه های بازی ، گرافیک بازی ، محیط های بازی و … . شخصا با شنیدن خبر عوض شدن سری Call of Duty نگران شدم ، زیرا میترسیدم اکتیویژن و Infinty Ward براحتی از پس این مهم برنمی آیند و با این اشتباه سری ندای وظیفه بطور کل از دنیای بازی های ویدیویی حذف خواهد شد ، اما انگار اعتماد کافی را نه به اکتیویژن و نه به گرانت کولیر نداشته ام . از دمو های منتشر شده ی بازی چشمانم منفجر شده و دوباره ایمانم را به کولیر و شرکتش پیدا کردم . گرافیک بازی را میتوان واقعا نسل بعدی دانست و به

نظرم برای اجرای بازی روی PC به سخت افزاری فضایی نیاز پیدا خواهید کرد . محیط ها عالی کار شده و هر کس که بگوید گرافیک بازی زیبا نیست باید خود را با منچ و بازی مار و پله سرگرم کند ! گیم پلی بازی باز هم ارتقاء یافته و هر بازیبازی را مجذوب خواهد کرد . فیزیک بازی بسیار عالی کار شده و برای مثال اگر پشت یک دیوار باشید ، بسته به جنس دیوار ( فولاد ، بتن و … ) احتمال رد شدن گلوله هم از دیوار وجود دارد ! پس بازی باز باید از فیزیک بازی و دیگر مشخصات آن به نفع خود استفاده کند . بهتر است سری به داستان بازی هم بزنیم و قسمت هایی از آن را با هم مرور کنیم :
باز هم بازیباز ها به جنگی واقعی باز میگردند ، صدای تیر و گلوله از چپ و راست می آید و جسد ها بر روی زمین پخش شده اند . اما شما یک سرباز آموزش دیده اید و باید شورشیان را سرکوب کنید ، شورشیانی که در راس آن ها فردی روسی به اسم زاخائف قرار دارد که از هرج و مرج در عراق استفاده کرده و گروهی تروریستی را تشکیل داده است . شما در نقش نیروهای انگلیسی باید آن ها را سرکوب کنید اما زاخائف قدرتی بسیار زیاد دارد و ارتشش بسیار حرفه ای و قوی است ….. .

این گوشه ای بسیار کوچک از داستان زیبا و گیرای ندای و ظیفه ی 4 بود . به نظر می آید که گرانت و گروهش داستانی زیبا و جالب را برای این بازی انتخاب کرده اند . یکی از دلایل اصلی کنار گذاشتن جنگ جهانی دو از سری ندای وظیفه نبود سوژه های جدید بود . به نظرسازنده ها جنگ جهانی 2 دیگر کشش لازم را نداشته و نمیتواند داستان جذابی را برای بازی کننده ها فراهم آورد . چیزی که در بازی تغییر عمده ای کرده تغییر اسلحه ها در بازی است . همان طور که میدانید در جنگ جهانی دوم دو نوع اسلحه وجود داشته است : یکی اتوماتیک و دیگری نیمه اتومیتیک اما در این جا اسلحه ها کاملا تغییر کرده و شامل : پرتاب کننده های خودکار نارنجک ، AK ، صدا خفه کن ها و … میشوند . یکی از ویژگی های بارز ندای وظیفه ی 2 تنوع محل ها بود . روسیه مصر و … .

این تنوع در CoD 4 نیز وجود دارد و لوکیشن های زیادی در بازی وجود دارند که بسیار جالبند و از هیچ کدام احساس خستگی نخواهید کرد . سرعت فریم بازی روی کنسول های جدید و PC های پیشرفته روی 60 فریم ثابت است که با توجه به گرافیک و فیزیک بازی بسیار جالب توجه است . در هر صورت CoD 4 تحولی عظیم در این سری بازی خواهد بود و فقط باید صبر کرد و دید که این تحول موفقیت آمیز خواهد بود یا نه ؟ با توجه به تیم سازنده ی بازی و بازی های قبلی این سری باید انتظار یک شاهکار را کشید که اصلا انتظار زیادی نیست
بازی در گذشته نه چندان دور از زمان حال رخ میدهد و داستان در هر مرحله توسط راوی داستان به شما شرح داده میشود. همچنین در یکی از ماموریت ها کشتی با نام AC130 حامل اسلحه های مرگ بار وجود دارد که در بازی همین نام بر روی مرحله میباشد و شما باید اسلحه های مرگبار را با کمک هم تیمی های خود از این کشتی پاک سازی کنید.
کارکتر های مختلف در بازی از نقاط مختلف جهان وجود دارند به عنوان نمونه شما در این سری منطقه برفی و زمستانی را در روسیه و منطقه صحرایی British را در شمال آفریقا در بازی خواهید دید و همچنین وجود جنگ در مناطق گرمسیر جنگلی نیز تایید شده است.
سبک بازی modern combat خواهد بود یعنی جنگ پیشرفته نظامی..بازی شامل افرادی برگزیده از یگان های مختلف میباشد که هر کدام مختص عملی ساخته و پرداخنه شده اند پس تقریبا با جنگ تاکتیکی مواجه هستیم.
مطمئنا به محض ورود به بازی COD4 شکه خواهید شد چون سوپرایز بزرگی برای بخش گرافیک بازی در راه است.
از دیدن محیط بازی و detail کاملا مبهوت خواهید شد محیط بازی بسیار وسیع و گسترده شده اگر شما در سری های قبلی در هر نقطه افراد مختلف را مشاهده میکردید در این سری جنگجویان مختلف را میبینید که در هر نقطه تک تک به غیر از شما با یکدیگر گلاویز شده اند و مشغول جنگ هستند و در صحنه ای دیگر مردم بی گناه را میابید که به دنبال پناه هستند این حس زیبایی به انسان انتقال نمیدهد اما شکوه و زیبایی گرافیک و هوش مصنوعی بازی را به گیمر القا میکند.
باز هم شدیدا ذکر شده نوع ترکیب بندی و حرکت کارکترها همچنین جزییات بازی انقدر پیشرفت کرده که در هیچ سری Call of Duty شاهد آن نبوده اید. در ضمن شما در بازی توانایی تشخیص ساعت را از روی ساعت مچی دارید جو و آب و هوا بر اساس ساعت واقعی متغیر است و ممکن است در یک بازی از نیمه شب تا طلوع خورشید طول بکشد این تکنیک را به طور صریح در سری G.R.A.W 2 دیدیم. بعد از گذشت زمان طولانی از بازی شما ریختن عرق از پیشانی یاران خود را میبینید جالبی امر اینجاست بیان شده همانند بازی های دیگر این عرق از ابتدا بر روی پیشانی افراد نیست بله با تحرک زیاد و در طول زمان جنگ پدیدار میشود.
با صراحت تمام اعلام شده : Call of Duty 4 was a greater graphical feat than Epic’s Gears of War
در اولین تریلیر به نمایش در آمده از گیم پلی بازی شاهد گرافیک بسیار بالا بازی بودیم با توجه به پیشرفت بازی تا حد فراتر ار نسل آینده شاهد اجرای بازی در فرم رت بالا و بدون هیچ کاستی فرم بودیم تمام منطقه کوچکی را که از یک شهر نشان میداد پر از تحرک بود انفجار های بسیار واقعی سقوط بالگرد به سمت زمین و انفجار آن در صحنه ای از تریلیر نیز شاهد گریبان گیر شدن یکی از هم تیمی ها با دشمن بودیم که در سری قبلی این امر نیز وجود داشت اما این بار واقعی تر و به واقع فیزیک اندام و خشونت سربازان مشاهده میشد که تحسین برانگیز بود. با توجه به گفته های سازنده بازی این تریلیر دور از انتظار نبود همینطور که به سال 2008 نزدیک میشویم از نظر فیزیک و گرافیک حتی گیم پلی بازی ها تغییرات فراوانی خواهند داشت و به مراتب سطح انتظار ها بالا میرود که COD4 با نمایش اولین تریلیر از گیم پلی خود این امر را میسر کرد.
گرافیک و جزییات بازی COD4 فراتر از موتور Epic’s برای بازی Gears of War میباشد این خبر بسیار شگفت انگیز برای منتظر ماندن یک شاهکار تمام عیار میباشد چون بازی G.A.W یک شاهکار به تمام معنی میباشد که در نوع خودش بی نظیر مانده و خواهد بود.
Grant Collier میگوید : ما در حال کار بر روی یک بازی نسل بعد تمام عیار هستیم تمرکز ما بر روی طراحی شخصیت ها بر اساس ملت و بومی بودن و هرچه واقعی بودن آن صورت میگیرد تا حدی که خشم جنگ و یا ناراحتی از باخت و شکست هم تیمی در چهره جنگجو دیده شود..
برای سیستم نورپردازی و رفرش سایه پردازی شخصیت های بازی نیز بیشتر از پیش بر روی موتور بازی کار میکنیم.
گرافیک و جزییات بازی COD4 فراتر از موتور Epic’s برای بازی Gears of War میباشد
موتور بازی COD4 را خودمان به شخصه طراحی کرده ایم و یک موتور شخصی و کامل نسل بعد میباشد چون ما باید خودمان بدانیم چه کاری میخواهیم انجام دهیم جه فیزیکی میخواهیم چه دستوراتی میخواهیم در بازی اعمال کنیم پس به نظر من موتور بازی زمانی موفق میشود که خود شرکت سازنذه آن موتور بتواند بر روی آن موتور کار کند.
در مورد فرم اجرای بازی Grant Collier افزود : بازی در حالت 60 فرم در ثانیه هم اجرا شود با موتور قوی که برای اجرای این بازی در حال تهیه و گسترش داریم حتی 70 80 تا 100 فرم در ثانیه را هم میتوانیم ادعا کنیم اجرا میکند اما شما زمانی که در یک محیط شلوغ مثل جنگل هستید و تعداد افراد زیاد هستند و آتش سوزی هم وجود دارد به طور قطع در بازی جنگی این فرم ثابت نخواهد بود حتی به زیر 60 فرم در ثانیه هم خواهد رسید.
ما با تجربه ای که داریم میدانیم که 30 فرم در ثانیه ثابت برای بازی جنگی مناسب است اما ما به فکر پیشرفت کار هستیم و 60 فرم در ثانیه را برای COD4 مناسب و عالی میدانیم.
در این سری کاری میکنیم که رویای فن های COD به واقعیت بنشیند و آرزوی دیرینه حس واقعی جنگ با مراحل طولانی و بدون محدودیت را تجربه کنند.
در برخی مراحل بازی شما ماموریت دارید مکان های مشخصی را به طور کامل تخریب کنید و دیگر خبری از بازی تاکتیکی نیست بلکه یک ویرانگری به تمام عیار تا مرز متروکه شدن در پیش است شما با پرتاب نارنجک به سمت هدف میزان و شدت تخریب را در صفحه با آمار دقیق برای شما به نمایش خواهد گذاشت!!

در سری جدید COD4 شما همانند جنگ جهانی دوم محدود نیستید و توانایی آپگرید و افزایش و تهیه ابزار و اسلحه های جنگی مدرن و مختلف را خواهید داشت.
در بازی یک حالت غارتگری نیز وجود دارد شما با پیروزی در یک منطقه با توجه به سیستم نظامی آن منطقه میتوانید ابزار و وسائل جنگی را به غنیمت ببرید توجه داشته باشید که در برخی مناطق شما حتی باید با یک نیزه پرتاب کن به جنگ ادامه دهید.
برای اولین بار در COD4 شاهد تجهیزات نظامی پیشرفته ار جمله دوربین دید در شب خواهیم بود بله در این سری شاهد امکانات جدید به خاطر مدرن بودن جنگ هستیم همچنین شاهد اضافه شدن جنگ سمی و وجود گاز های کشنده با دز های بالا هستیم که با توجه به منع کردن تروریسم قابل درک نیست.

                                                                    
در COD4 شاهد سربازانی خواهید بود که باند ایمنی صلیب سرخ بر سر دارند این دسته افراد در بازی یاری رسانی مجروحان خواهد بود و شما به جنگ خود ادامه میدهید!!!
برای اولین بار در COD4 شاهد تجهیزات نظامی پیشرفته ار جمله دوربین دید در شب خواهیم بود
در مورد بخش multiplayer بازی بین PC و Xbox Live مسئول تیم طراحی بازی تشریح کرد که این امر شدنی نیست و مشکل های تاکتیکی زیادی خواهد داشت. برای اجرا بازی در بخش multiplayer بازی به 5 گیگابایت رم نیاز دارد در ضمن مشکل اساسی دیگه DirectX هست که بین 360 و PC متفاوت هست و باز هم مشکل دیگه در مچ شدن تصاویر و گرافیک بازی در بارگذاری جزییات در تغییرات مرحله هست.در صورتی که این بازی به راحتی در هر صورت برای X360 قابل اجرا میباشد و این مشکل اساسی در شکست بخش multiplayer بین PC و Xbox Live میشود.
طبق نظر سنجی انجام شده توسط سایت IGN درصد تمایل گیمرها برای انتشار این بازی بر روی پلتفرم ها بدین صورت بوده : Xbox 360 53% و Playstation 3 16% و PC 18% که با توجه به فروش و لانچ زودتر کنسول X360 خارج ار توقع نیست. اطلاعات تکمیلی نیز از پشتیبانی بخش LIVE برای Xbox 360 ارائه شده که بازی تا 4 گیمر در حالت offline split-screen را پشتیبانی خواهد کرد.
این بازی با پشتیبانی کامل از DX10 میتواند یکی از زیباترین بازیها باشد.

عنوان Call of Duty 4: Modern Warfare یکی از بهترین های سبک FPS امسال میشود در هر صورت بدون هیچ شکی این بازی را به شما گیمرهای خوب پیشنهاد میکنیم

                                                           

Call Of Duty 4
+ نوشته شده در  شنبه 87/6/9ساعت 2:21 عصر  توسط ehsan saberian |  نظر
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
ehsan saberian
این وبلاگ مخصوص نقدوبررسی پیشنمایش و کدورمز بازی ها می باشد

پیوندهای روزانه
رمزمره نویسی [354]
بازی [374]
[آرشیو(2)]
نوشته های پیشین
رمزبازی gta ivبرایxbox360
رمزبازیgta5برایps2
رمز بازی need for speed carbon برای ps2
رمز بازی:GUITAR HERO 2 برای xbox360
رمزGTA IV برای PS3
رمز بازی:LOST PLANET برای xbox360
رمز بازی سیمز ۲ برای ps2
رمز های بازی GTA:vice city stories برای ps2
مقایسه ps3 و xbox360
خنده دار
معرفی mafia2
نقد بازی Rule of Rose
نقد و نگاهی به بازی Smack Down VS Raw 2008
نقد بازی MASS effect
نقد بازی gta iv
نقد بازی Final Fantasy XII
نقد بازی Kane & Lynch
نقد بازی استراتژی Caesar Iv
نقد بازیBrothers In Arms
نقد بازیresitance Fall Of Man
نقد بازی Darkness
نقد بازی Bully
نقد Assassins Creed
نقد hitman blood money
نقد و بررسی بازی GTA 5 : San Andreas
نقد بازی Prince of Persia: The Two Thrones
نقد و بررسی بازی Call Of Duty 4
نقد بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion
نقد و برسی بازی tmnt
نقد کوتاه F.E.A.R:Extraction Point
نقد بازی Company of Heroes
نقد بازی Medal Of Honor Airborne
نقد بازی Half-Life 2: Episode One
نقد بازی Jade Empire: Special Edition
نقد Dark Messiah of Might & Magic
نقد و بررسی بازی Tom Clancys Rainbow Six: Vegas 2
نقد بازی Scarface : The World is Yours
نقد بازی Pro Evolution Soccer 2008
نقد بازی S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
مقایسه Prince of Persian وGod of War
نقد و بررسی بازی Command & Conquer 3: Tiberium Wars
نقد و بررسی بازی Turning Point: Fall of Liberty
نقد و بررسی بازی doom 3
نقد و بررسی بازی crysis
نقد بازی devil may cry 4
نقد بازی nfs:carbon
نقد بازی Lost Planet
نقد و بررسی Call Of Duty 4
نقد و بررسی بازی Resident Evil 4
بازی های برتر Xbox 360 و Ps3
نقد بازی Ghost Recon
نقد بازی God of War2
نقد بازی god hand
نقد بازی Gears of War
نقد بازی driver4
نقد بازی the god father
نقد و بررسی بازی need for speed pro street
نقد بازی Okami
نقد و بررسی ‌BaterField:Bad Company
نقد و بررسی بازی Race Driver GRID
نقد بازی mercenaries2:world in flames
نقد بازی spider man 3
نقد بازی sims3
نقد و بررسی بازی Uncharted Drakes Fortune
نقد بازی Resident Evil5
نقد و داستان بازی Prince OF Persia 4
پیشنمایش بازی Legendary
کشتی کج باز ها کلیک کنند
ماشین های جدید
نقد بازی fallout 3
call of duty modern warfar 2 پیشنمایش بازی
نقد بازی FAR CRY 2
نقد بازی Assassin's Creed 2
آرشیو موضوعی
بازی .

439057: کل بازدیدها -

27: بازدیدهای امروز -

57: بازدیدهای دیروز -

 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM