سفارش تبلیغ
طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی
 
اگر طرفدارا بازی های ترسناک هستید resident evil5 رو امتحان کنید چون ترسی که بازی القا میکنه کم کم در وجود بازیکن رخنه میکنه .........
 
چون شرکت سازنده بازی  Capcom  هیچ رقیبی برای این عنوان در جلوی خود ندید  برعکس دیگر سازندگان بیشتر دقت و قوای خود را صرف Redsident Evil5  کرد تا بتواند این عنوان تاریخی خود را همیشه زنده نگه دارد
کمپانی سازنده Resident Evil 5 یعنی Capcom مدت ها قبل اظهار داشت  که تاریخ مصرف عنوان های انحصاری به پایان رسیده است و این کمپانی در آینده عنوان انحصاری برای یک Platform خاص را تولید نخواهد کرد Capcom تمام عنوان های اصلی این کمپانی در سال 2009 به بعد را به صورت  multi-platform ساخته و
همچنین  اکثر بازی هایش از تکنولوژی MT       Framework بهره خواهند برد. این تکنولوژی به گونه ای ساخته شده است که ابزار لازم برای اجرای بازی  در پلتفرم های XBOX 360 و PC و PS3 رادارد .هدف کمپانی Capcom از multi-platform ارائه کردن بازیهایی مثل  Resident Evil 5 و Street Fighter IV یا Bionic  Commando   بوده است ( البته رشد سود کمپانی و همچنین افزایش مخاطبین  را نباید نادیده گرفت ) 
 
 
بنابر این این کمپانی که تا چندی پیش  به کنسول مایکروسافت اهمیت چندانی نمیداد تصمیم گرفت  بهترین بازی خود را برای Xbox360 ارائه دهد  این خبر چندان هم برای کسانی که طرفدار بازی های ارائه شده شده برای xbox360 هستند عجیب نخواهد بود چون از زمانی که مایکروسافت خبر ساخت Xbox360 را داد اعلام کرد که در صدد به کار گرفتن طراحان ژاپنی است و حتی از  اساتیدی برجسته   از شرکت های بزرگ دعوت به همکاری کرده است به عنوان مثال ساکاگوشی خالق مجموعه بازی های پرطرفدار فینال فانتزی طی عقد قراردادی اظهار داشته است  چندین بازی انحصاری در سبک RPG برای Xbox360 خواهد ساخت .
طراحان این بازی  وقت زیادی صرف کرده اند تا گرافیکی متناسب با بازی و سبک ان  ایجاد کنند که این خود مستلزم هزینه های زیادی برای شرکت سازنده بوده است  اما می توان با استفاده از موتورهایی کار را آسان  تر کرد این بازی هم  از موتور MT Framework  به همراه Havok Physics استفاده کرده که یک گیم پلی بی نظیر حاصل استفاده از این سیستم خواهد بود .
 

Capcom در مورد RE5 به نکات بسیار جالبی از جمله  فیزیک بالا و هوشمندانه  بازی و تاثیر مستقیم آن به گیم پلی اشاره کرده است  RE . در قاره افریقا رخ میدهد  جایی که گرما در اوج قرار دارد این گرما و نور شدید مستقیما رو کاراکتر تاثیر میگذارد  درست مثل واقعیت . بعد از وارد شدن از محیط باز و روشن به مکانی بسته و تاریک ( و عکس این کار )، تصویر درست به مانند چشم انسان مبهم میشود.
حتی  وقتی شما مدت زیادی زیر نور باشید دید شما بسیار کم شده و قدرت تشخیص خود را از دست میدهید و نشانه گیری بسیار دشوار میشود . دشمن ها  یا همان (زامبی ها) از قبل باهوش تر هستند و با حرکاتی مختلف و سریع و حتی با سرعت به طرف شما هجوم می آورد  تقریبا هوش یک انسان سالم را دارند و شاید از هر نوع حرکتی همچون پریدن / خزیدن / مخفی شدن / ..... برای هجوم به طرف شما استفاده کنند و شما هم در عوض  کلی اسلحه های پیشرفته در اختیار دارید که باید یه جوری با هوش و ذکاوت از چنگ این موجودات خونخوار نجات پیدا کنید 
 

 نسخه پنجم بازی همانند RE4 دوربین را از پشت شخصیت اصلی  بازی نمایش می دهد و یکی دیگر از قابلیت های شگفت انگیزی که به بازی اضافه گردیده قابلیت انجام بازی بصورت گروهی است  بعنوان مثال دوست شما می تواند بعنوان یک کاراکتر دوم از طریق Xbox Live یا PSN در حین  بازی به شما بپیوندد . گرافیک بازی خیلی خوبه و  مدل سازی بی عیب  و نقص و دقیق شخصیتها کاملا مشهوده مخصوصا شخصیت اصلی ان (کریس). دقت قابل تقدیر و هوشمندانه  طراحان باعث شده کوچکترین چیزی از دید طراحان پوشیده نباشد همه چیز از جمله محیط طوری طبیعی و واقعی از اب درامده که بازیکن واقعا احساس  میکند در حال تماشای صحنه های واقعی است و در محیط حضور دارد و یکی از عوامل موفقیت تیم در القای ترس و وحشت به بازیکن همین طبیعی و واقعی بودن سکانس هاست . و نکته اخر که سیستم نور این بازی  عملا نقطه اوج گرافیک ان است  و هوش مصنوعی بازی و فیزیک ان طبق تریلرهایی که بیرون آمده کل نیازی های بازی را برآورده می کند و کم و کاستی احساس نمی شود .
بنابراین پیشنهاد میکنیم اگر به دنبال هیجان هستید این بازی رو از دست ندین .

گرافیک ، فیزیک و نورپردازی:

گرافیک بازی به دلیل تغییر آن از نسل قبل به نسل بعد تغییرات بسیاری کرده است که به شرح آنها می پردازم.درست است که گرافیک بازی در نسخه ی 4 تغییرات بسیار خوبی نسبت به نسخه های قبل کرده بود اما در نسخه ی پنج گرافیک بازی بسیار افزایش یافته است تا آنجایی که وقتی افرادی تریلر را مشاهده کردند آن را واقعا مانند فیلم دانستند.طبق گفته ی تاکوچی آنها تلاش بسیار بر روی گرافیک بازی و مخصوصا جزئیات کوچک در بازی کرده اند.از جمله ی این جزئیات می توان به تکه کاغذها یا چیزهای سبکی که در زمین هستند و با وزش باد حرکت می کنند اشاره کرد.یا مثلا حرکت زبان هنگام صحبت کردن.دندانهای کاراکترها نیز به صورت بسیار طبیعی طراحی شده اند.متریال های بازی نیز بسیار طبیعی از آب در آمده اند.عده ای معتقدند که محیط بازی اندکی تاریک هست که ما در تریلرها شاهد آن بودیم.حرکات در ختان نیز بسیار طبیعی طراحی شده است و با عث می شود بازیکن خود را واقعا در محیط حس کند.اطلاعی از موتور این بازی در اختیار نیست اما همانطور که معلوم است موتور بسیار قویی دارد که توانسته چنین گرافیکی را در بازی خلق کند.نورپردازی بازی نسبت به نسخه های قبل بسیار بسیار عالی طراحی شده است.البته باید هم اینطور باشد چون که گفته شده بسیاری از گیم پلی بازی در زیر آفتاب داغ انجام خواهد شد.شما به خوبی می توانید بازتاب نور از اجسام شفاف و نیمه شفاف را ببینید.همچنین عبور نور از میان شاخه های درختان را نیز می توانید مشاهده کنید.همچنین سایه ی خود شما و دیگر مردم با تغییر زاویه ی تابش ، کوچک یا بزرگتر از خود شخص می شود که این را نمی توانیم در هر بازی ببینیم.در تریلر می بینیم که با تابش خورشید از بالای سر، چشمان کریس به علت افتادن سایه ، به خوبی دیده نمی شود.نور حاصل از شلیک اسلحه ها نیز بسیار عالی هست.شما وقتی در محیط تاریک هستید و وقتی شلیک می کنید می توانید دشمنان اطراف خود را برای مدت کوتاهی ببینید و سپس محیط دوباره تاریک می شود.شما یا دشمنان شما در بازی با هر حرکت نسبتا سریع باعث بلند شدن گرد و خاک موجود در زمین می شوند.
حرکات ماهیچه ها نیزدر بازی بسیار عالی طراحی شده است.وقتی کریس در بازی حرف می زند می توانید حرکت عضلات صورت وی را به صورت بسیار جالب و طبیعی مشاهده کنید.
همچنین شما وقتی از محیطی روشن به محیطی تاریک وارد می شوید چشمان شما برای مدت کوتاهی خواهد سوخت و نمی توانید به خوبی محیط اطراف را ملاحظه کنید.

صداگذاری:

صداگذاری این نسخه نیز مانند نسخه های قبل فوق العاده هست.تقریبا می توان گفت که فقط اندکی پیشرفته تر شده است.شما در هر محیطی مانند خاک،سنگزار یا در یک جای فلزی حرکت می کنید هر کدام صدای مخصوص به خود را دارند.می توان گفت که همه چیز در بازی صداگذاری شده است.شما به هر جایی شلیک می کنید صدای مخصوص خود را دارد.مثلا وقتی به یک شیئ فلزی شلیک می کنید صدای فرو رفتن گلوله به آن با صدای گلوله ای که به یکی از دشمنان یا به خاک شلیک می کنید ، متفاوت است.شما در بازی می توانید صداهای ترکیبی نیز بشنوید.مثلا وقتی شما در محیطی حرکت می کنید، علاوه بر شنیدن صدای قدمهایتان می توانید صدای حرکت وسایلی که بر روی شما هستند(مانند اسلحه ها یا هر چیز دیگر) را بشنوید.
صدای کاراکتر اصلی بازی نیز تغییر کرده است و دیگر صدای کریس ردفیلدی که در نسخه های قبلی (به جز نسخه ی اول) دیدیم وجود ندارد.صدای این بازیکن را در نسخه های قبل شخصی به نام جو وایت دوبله کرده بود.موسیقی های درون بازی نیز بسیار عالی طراحی شده است به طوری که وقتی به آنها گوش می کنید بدون بودن در بازی خواهید ترسید.

گیم پلی :

گیم پلی بازی تقریبا شبیه نسخه ی چهار بازی هست اما تغییرات بسیاری کرده است.به گقته ی تاکوچی گیم پلی بازی بسیار عالی خواهد بود.شما در بازی می توانید علاوه بر ضربه ی پا ، مشت نیز بزنید.حرکات واقعا بسیار طبیعی طراحی شده اند.در ضمن حرکات پا نیز بسیار طبیعی و متفاوت تر از نسخه ی 4 هستند.شما در بازی طبق آنچه که ما از تریلر گیم پلی بازی دیدیم می توانید در مقابل ضربات دشمنان جاخالی بدهید همچنین مثل اینکه قادر به پرش نیز خواهید بود اما احتمالش کم هست.چون فقط در تریلر خود بازی دیدیم و در گیم پلی بازی چیزی بیان نشده است.
فعلا همین اطلاعات از گیم پلی در دسترس است اما باید طبق گفته های تاکوچی منتظر یک گیم پلی بسیار عالی از این بازی باشیم. از نکات بسیار ریز در بازی میتوان به تغییر حالت های شخصیت اشاره کرد سازندگان بازی میگویند کریس طی زمانی که شما بازی را انجام میدهید تغییراتی خواهد کرد این تغییرات عبارت اند از بلند شدن موهای کریس ، در آمدن ریش های او ، چاق و یا لاغر شدنش و... مطمئنا این نکات میتواند باعث جذاب شدن هرچه بیشتر بازی شود. که البته به مدت زمان انجام بازی توسط شما بستگی دارد.هوش مصنوعی :

در رابطه با هوش مصنوعی اطلاعات چندانی در دست نیست.همانطور که در نسخه ی 4 بازی دیدیم هوش مصنوعی خوب از آب در آمده بود.هر از گاهی شاهد حرکات جالب از گانادوها بودیم.مثلا می دیدیم که جاخالی می دادند و ... اما تا آنجایی که در تریلر دیدیم هوش مصنوعی نسخه ی 5 بازی تغییرات چندانی نکرده است.البته زیاد هم برای بازیکن بد نمی شود چون که دشمنان شما بسیار زیاد هستند(موقعی که به شما حمله می کنند) و تعدادشان حداقل به 10 نفر می رسد که در صورت افزایش هوش مصنوعی بازی بسیار سخت تر اما جالب تر خواهد شد.

کاراکتراصلی بازی :

کاراکتر اصلی سری بازیهای ساکنان وحشت (RE) که کریس ردفیلد نام دارد.او جزو گرو استارز هست و متخصص اسلحه های این گروه میباشد.او با جیل ولنتاین نامزد هست و پس از تلاشهای ناموفق برای نابودی آمبرلا همراه عده ای دیگر راهی اروپا میشود و گروه ای یو ای رو به راه می اندازد.این گروه که مسئول نابودی آمبرلا هست سرانجام موفق به نابودی آن میشود.کریس در نسخه ی ورونیکا برای یافتن خواهرش کلیر به جزیره ی آمبرلا سفر میکندسخن آخر:
Resident Evil همیشه باعث یک انقلاب در سبک ترسناک شده است حال به گفته سازندگان بازی Resident Evil 5 بر میگرد تا یک انقلاب بزرگ در نسل هفتم ایجاد کند ، مطمئنا Resident Evil 5 پتانسیل های بسیاری برای بهترین شدن را داراست پس باید منتظر ماند و دید آیا میتواند برای پنجمین بار بهترین بازی سبک خود شود یا خیر ؟
                                                      

+ نوشته شده در  سه شنبه 87/12/27ساعت 6:35 عصر  توسط ehsan saberian |  نظر
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
ehsan saberian
این وبلاگ مخصوص نقدوبررسی پیشنمایش و کدورمز بازی ها می باشد

پیوندهای روزانه
رمزمره نویسی [354]
بازی [374]
[آرشیو(2)]
نوشته های پیشین
رمزبازی gta ivبرایxbox360
رمزبازیgta5برایps2
رمز بازی need for speed carbon برای ps2
رمز بازی:GUITAR HERO 2 برای xbox360
رمزGTA IV برای PS3
رمز بازی:LOST PLANET برای xbox360
رمز بازی سیمز ۲ برای ps2
رمز های بازی GTA:vice city stories برای ps2
مقایسه ps3 و xbox360
خنده دار
معرفی mafia2
نقد بازی Rule of Rose
نقد و نگاهی به بازی Smack Down VS Raw 2008
نقد بازی MASS effect
نقد بازی gta iv
نقد بازی Final Fantasy XII
نقد بازی Kane & Lynch
نقد بازی استراتژی Caesar Iv
نقد بازیBrothers In Arms
نقد بازیresitance Fall Of Man
نقد بازی Darkness
نقد بازی Bully
نقد Assassins Creed
نقد hitman blood money
نقد و بررسی بازی GTA 5 : San Andreas
نقد بازی Prince of Persia: The Two Thrones
نقد و بررسی بازی Call Of Duty 4
نقد بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion
نقد و برسی بازی tmnt
نقد کوتاه F.E.A.R:Extraction Point
نقد بازی Company of Heroes
نقد بازی Medal Of Honor Airborne
نقد بازی Half-Life 2: Episode One
نقد بازی Jade Empire: Special Edition
نقد Dark Messiah of Might & Magic
نقد و بررسی بازی Tom Clancys Rainbow Six: Vegas 2
نقد بازی Scarface : The World is Yours
نقد بازی Pro Evolution Soccer 2008
نقد بازی S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
مقایسه Prince of Persian وGod of War
نقد و بررسی بازی Command & Conquer 3: Tiberium Wars
نقد و بررسی بازی Turning Point: Fall of Liberty
نقد و بررسی بازی doom 3
نقد و بررسی بازی crysis
نقد بازی devil may cry 4
نقد بازی nfs:carbon
نقد بازی Lost Planet
نقد و بررسی Call Of Duty 4
نقد و بررسی بازی Resident Evil 4
بازی های برتر Xbox 360 و Ps3
نقد بازی Ghost Recon
نقد بازی God of War2
نقد بازی god hand
نقد بازی Gears of War
نقد بازی driver4
نقد بازی the god father
نقد و بررسی بازی need for speed pro street
نقد بازی Okami
نقد و بررسی ‌BaterField:Bad Company
نقد و بررسی بازی Race Driver GRID
نقد بازی mercenaries2:world in flames
نقد بازی spider man 3
نقد بازی sims3
نقد و بررسی بازی Uncharted Drakes Fortune
نقد بازی Resident Evil5
نقد و داستان بازی Prince OF Persia 4
پیشنمایش بازی Legendary
کشتی کج باز ها کلیک کنند
ماشین های جدید
نقد بازی fallout 3
call of duty modern warfar 2 پیشنمایش بازی
نقد بازی FAR CRY 2
نقد بازی Assassin's Creed 2
آرشیو موضوعی
بازی .

439070: کل بازدیدها -

40: بازدیدهای امروز -

57: بازدیدهای دیروز -

 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM